Fulltextové vyhledávání

banner.jpg

Projekt EU peníze školám

Poslanci Parlamentu ČR schválili v pátek 19. března 2010 novelu zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech, která umožní spuštění projektu EU peníze školám.

Rozdělování peněz v projektu EU peníze školám z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost již nestojí nic v cestě. Potřebnou změnu rozpočtových pravidel schválila v pátek 19. března 2010 na řádné schůzi Poslanecká sněmovna. Tato změna přinese základním školám až 4, 5 miliardy korun ze strukturálních fondů EU. Novelu poslanci schválili jednomyslně a napříč politickým spektrem. Zákonodárcům následně osobně poděkovala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová. "Je to velmi dobrá zpráva pro školy, tím spíš, že se blíží Den učitelů," řekla ministryně.

Zákon nyní musí schválit Senát a podepsat prezident ČR. Tento legislativní proces potrvá ještě zhruba měsíc a půl. Poté MŠMT vypíše výzvu a všem základním školám (mimo hl. m. Praha) v zemi se otevře nebývalá šance. Navíc bez složitého úřadování a komplikované a náročné administrativy. Stačí si jen vybrat připravené předvyplněné formuláře, tzv. šablony klíčových aktivit. Tyto mohou být využity například na výuku matematiky, dělené hodiny jazyků, finanční gramotnost, čtenářskou gramotnost nebo na speciálně pedagogickou péči. „Na dotace dosáhnou i malé školy, které se dříve do boje o evropské peníze z objektivních důvodů nepouštěly. Smyslem bylo vytvořit jednoduchý systém čerpání," přiblížila projekt EU peníze školám ministryně školství Miroslava Kopicová.
Zdroj: www.msmt.cz

 
Autor: Ing. Kateřina Kasparová | Zobrazeno: : 2345x

Přehled dalších článků

Kontaktní informace

REGIONIS

Hněvotín 553
783 47  Hněvotín
okres Olomouc

E-mail: info@regionis.cz

 
Dalších 2,7 miliardy korun z evropských fondů půjde do zlepšování kvality ovzduší v České republice. Dotaci získá 56 projektů přihlášených v 8. výzvě Operačního programu Životní prostředí 2014-2020, jejichž cílem je snížit množství emisí pocházejících z průmyslu a zemědělství.

Příjem žádostí se zaměřením na zlepšování kvality ovzduší v lidských sídlech probíhal od 14. srpna do 16. prosince 2015. Státní fond životního prostředí ČR přijal celkem 240 řádně zaregistrovaných žádostí s rekordním požadavkem dotace z evropských prostředků v objemu 5,5 miliardy korun.

Pokračování článku

NOVINKY A ZPRÁVY

29.12.2016

Hodně úspěchů v novém roce 2017 Vám přeje tým poradců Regionis

Více informací

06.10.2016

Finanční analýza a ekonomické hodnocení projektů spolufinancovaných z fondů EU
Lektor: Ing. Lukáš Melecký, Ph.D.

Více informací