Fulltextové vyhledávání

banner.jpg

Projekt EU peníze školám

Poslanci Parlamentu ČR schválili v pátek 19. března 2010 novelu zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech, která umožní spuštění projektu EU peníze školám.

Rozdělování peněz v projektu EU peníze školám z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost již nestojí nic v cestě. Potřebnou změnu rozpočtových pravidel schválila v pátek 19. března 2010 na řádné schůzi Poslanecká sněmovna. Tato změna přinese základním školám až 4, 5 miliardy korun ze strukturálních fondů EU. Novelu poslanci schválili jednomyslně a napříč politickým spektrem. Zákonodárcům následně osobně poděkovala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová. "Je to velmi dobrá zpráva pro školy, tím spíš, že se blíží Den učitelů," řekla ministryně.

Zákon nyní musí schválit Senát a podepsat prezident ČR. Tento legislativní proces potrvá ještě zhruba měsíc a půl. Poté MŠMT vypíše výzvu a všem základním školám (mimo hl. m. Praha) v zemi se otevře nebývalá šance. Navíc bez složitého úřadování a komplikované a náročné administrativy. Stačí si jen vybrat připravené předvyplněné formuláře, tzv. šablony klíčových aktivit. Tyto mohou být využity například na výuku matematiky, dělené hodiny jazyků, finanční gramotnost, čtenářskou gramotnost nebo na speciálně pedagogickou péči. „Na dotace dosáhnou i malé školy, které se dříve do boje o evropské peníze z objektivních důvodů nepouštěly. Smyslem bylo vytvořit jednoduchý systém čerpání," přiblížila projekt EU peníze školám ministryně školství Miroslava Kopicová.
Zdroj: www.msmt.cz

 
Autor: Ing. Kateřina Kasparová | Zobrazeno: : 2234x

Přehled dalších článků

Kontaktní informace

REGIONIS

Hněvotín 553
783 47  Hněvotín
okres Olomouc

E-mail: info@regionis.cz

 
Evropská komise se chystá uveřejnit své představy o regionální politice EU po roce 2013, ovšem politická debata o budoucím financování strukturálních fondů již naplno začala. Konkrétní jednání o finančním rámci pro období 2014-2020 spustí EU v polovině roku 2011. Vzhledem k situacím v jednotlivých členských státech se očekávají velmi tvrdá jednání.

Evropská komise má 10. listopadu 2010 uveřejnit 5. zprávu o ekonomické, sociální a územní soudržnosti, která má načrtnout hlavní cíle budoucí evropské regionální politiky. Dokument je napjatě očekáván jak v Bruselu, tak zejména v jednotlivých členských státech EU...

Pokračování článku

NOVINKY A ZPRÁVY

29.12.2016

Hodně úspěchů v novém roce 2017 Vám přeje tým poradců Regionis

Více informací

06.10.2016

Finanční analýza a ekonomické hodnocení projektů spolufinancovaných z fondů EU
Lektor: Ing. Lukáš Melecký, Ph.D.

Více informací